תחזית ספטמבר 2015 המלאה – תקשורת תקשורת תקשורת

 

מבט כללי על ספטמבר

שלום לכולן\ם!

החודש הזה מדבר לא מעט על התקשורת שלנו ואיך אנו מתבטאים. בשבוע הראשון אנחנו יכולים לנקות מדרכי ההתקשרות שלנו עם הסביבה היבטים שפחות מחמיאים לנו ואנחנו לא ממש גאים בהם. ישנה דרישה להתמקד ולא להתפזר על יותר מידי נושאים, עניינים ודיבורים. אנחנו יכולים בימים האלו, מתוך נאיביות, חוסר שימת לב או סתם קשקשנות לפלוט דברים שיעמדו כנגדינו. כל עניין התקשורת הולך והופך למרכזי יותר לאורך החודש כולו עם הזוית הלא נוחה (מרובעת) בין מרקורי לפלוטו שתלווה אותנו לאורך החודש כולו. מה שיבטיח תקשורת מאוד רגשית שלא לומר געשית. המיתרים הרגשיים שלנו מהדהדים חזק החודש וחשוב שנשים לב מה יושב לנו עליהם לפני שזה מתפרץ החוצה בצורה לא חיובית. כדאי לנו להזכיר לעצמנו שלמרות שיש לנו רגשות חזקים לגבי מה שאנו מדברים עליו שזה גם צריך לצאת בצורה בונה ולא הרסנית לנו ולאלו מסביבנו.

העצה שלי היא להיות מאוד קשובים לעצמכם במיוחד בנושאים של יחסים בין אם הם אישיים או מקצועיים. אם יש משהו שמפריע לכם, אל תתעלמו ממנו ותציפו אותו בפני מי שקשור לכך אבל בצורה שקולה עם מחשבת תחילה על איך לבטא את המסר. עם המידע שיש לכם עכשיו – גם אם התגובה תהיה לא נעימה, זה בידיים שלכם לא להיגרר לויכוח או מריבה ודווקא לשחק את התפקיד הבוגר והמאופק.

באופן כללי, יש כוח למילים שלכם החודש. לכל מילה קטנה יש יכולת להיות משמעותית ולהדהד גם בעתיד, לטוב ולרע. יש כאן דרישה מאיתנו להתבטא טוב יותר, נכון יותר. וקישור לרגשות לא יעשה את זה תמיד קל. נשאל את עצמנו לא מעט החודש כמה אנחנו מסופקים ממה שיש לנו? אז שימו לב איך אתם עונים 🙂 …

כל העניין התקשורתי יכול גם להתבטא בכותרות: אנחנו יכולים להיות עדים למילים שחרצו גורלות גם מצד גופי תקשורת, אישים, פוליטיקאים ומפורסמים למיניהם.

 

 

ancient communication - cans connected by string

 

חלק ראשון של החודש

ימים מוזרים מתחילים את ספטמבר עם השמש ויופיטר אל מול נפטון אנחנו יכולים להרגיש קצת ספייסד אאוט. ההיבט הזה גורם לנו להיות פחות מציאותיים מבדרך כלל וחשוב שנשאר מקורקעים וריאליים. גם הצמידות בין מרס לוונוס יכולה להפוך אותנו לנהנתנים מהרגיל. מותר לנו ליהנות אבל לא כדאי שנוותר על מה שאנחנו חייבים להשלים לפני החגים.

אם התאמצנו מספיק בחודשיים האחרונים, כבר בשבוע הראשון של החודש עם מרס בזוית משולשת (הרמונית) לאורנוס נותנת לנו את התחושה שאנחנו מפליגים, צוברים מהירות אל העתיד והדרך פתוחה לפנינו. יש התרגשות בזוית הזו, שלא לומר הרפתקנות, שנובעת מהרוח הנושבת על פנינו בעת המסע. באופן כללי זו זווית שתכניס לנו אופטימיות ופוטנטיות לחיים, אבל, קצת כמו אצל ילדים, היא גם תוריד לנו מהיכולת לדחות סיפוקים ולהיות סבלניים.

לכך גם מתווספת הזוית המשולשת (הרמונית) בין השמש לפלוטו (עד אמצע החודש) שמכניסה הרגשה שהשינוי שאנחנו עוברים הוא עמוק ומשמעותי עבורנו. יש בזוית הזו בין שני הכוכבים האלו אלמנטים של התגברות על פחדים שאנו נאבקים איתם הרבה זמן.

וונוס שהיתה בנסיגה סוף סוף חוזרת למהלך רגיל (ב-8 לספטמבר). וונוס אחראית על הכנסה, מערכות יחסים ואהבה ומאז שנכנסה לנסיגה בסוף יולי היה לנו פחות נוח בנושאים האלו. זה לא אומר שזה היה לאו דווקא זמן רע לכך, אבל הנושאים האלו דרשו מאיתנו דרך פעולה והתנהגות שונה מבדרך כלל והיינו צריכים להתאמץ לצאת מהקומפורט זון שלנו כדי להתקדם. עם החזרה שלה למהלך רגיל אנחנו יכולים לחוש כאילו מועקה מסוימת או משקל שהיה עלינו משתחרר.

הזוית הכייפית (משושה) בין מרקורי לוונוס ומרס יכולה לסייע לנו לקידום יוזמות ומהלכים עליהם אנחנו עובדים ולסייע לשיתופי פעולה. היא גם יכולה לסייע לנו לבטא את עצמנו בצורה נעימה יותר.

 

9e358335a9e22ac9581196ad7b6092ed

 

 

חלק שני של החודש

עם הירח החדש ב-13 לספטמבר יתרחש גם ליקוי חמה חלקי (שלא יראה מישראל) ב-20 מעלות בתולה, כך שישפיע בעיקר על מי שנולד בסוף מזל בתולה, סוף דגים, סוף תאומים או סוף קשת. ליקוי חמה הוא שער אנרגטי והוא זמן שיכול לסמן את המעבר בין תקופות בחיים, בין הצורך לעבור משלב א' ל-ב' ובאופן כללי הוא יכול לסמל את מות הישן ותחיית החדש. אלו זמנים שדברים משמעותיים רבים יכולים לקרות בהם בזמן קצר, אנחנו יכולים לעבור המון או לחוות המון בזמן מועט. חשוב שבמיוחד מי שיש לו כוכבים במקומות האלו ייקח את הזמן הזה כאפשרות להתרכז בלהמשיך לשלב הבא, לעלות מדרגה במה שזה לא יהיה בחיים שלכם שדורש התקדמות כרגע, ולעשות זאת. אין מה להיבהל אם אתם חשים כאילו שלקו אתכם מהזמן והמרחב ביום הזה, להפך, נצלו זאת כדי לנחות חזרה במסלול אחר מזה שהמראתם בו.

יופיטר יכנס למולות מדויקת לנפטון ועבורנו זה שוב מזכיר לשמור על ריאליזם, להוריד את המשקפיים הוורודים ולראות את מה שיש לפנינו כפי שהוא. בלי התייפייפות וזה כולל גם בני אדם בחיים שלנו. לראות אנשים כמו שהם עם כל החרא שיש בהם כדי שלא נופתע אם משהו פתאום יסריח. המולות הזו בציר בתולה דגים קוראת לנו להבין מה אנחנו מסוגלים לעשות כדי להצליח בעבודה שלנו ובחיי היום יום ואיפה קו היכולת האקטיבית שלנו צריך לפנות מקום להבנה שיש זרמים גדולים מאיתנו ואנו צריכים לדעת גם להיכנע להם כשצריך. כלומר מדבר על האיזון בין התערבות לויתור. בין פרו אקטיביות לפסיביות. המולות הזו מעמתת אותנו עם ההבדל בין הרצוי, המפונטז והמדומיין – למצוי על פגמיו וקוראת לנו להשכיל להבין מה יש מולנו ולבנות אותו למשהו גדול, חזק וטוב יותר אבל עם עיניים מפוקחות ולא אוטופיות. זה לא זמן טוב לחתום על מסמכים, על חוזים, או להחליט על כל החלטה הרת גורל. ואם אתם חייבים, אז תתייעצו עם כמה חברים שממש מבינים בעניין ויוכלו להסביר לכם את כל האותיות הקטנות.

ב-18 לחודש שבתאי נכנס לקשת בהיבט הרמוני לציר הדרקונים. האמת שלנו ופילוסופיית החיים שלנו, האידיאולוגיה שלפיה אנו מנהלים את חיינו מתעצבת ומקבלת צורה חדשה. אנחנו מפסיקים להתלבט ומתחילים להיות בטוחים. העולם סביבנו מתחלק לקבוצות, למחנות, והאפורים הלא ברורים הופכים אל מול עינינו לשחורים ולבנים ברורים יותר ויותר וכך גם בחיינו האישיים. הגיע הזמן לבחור צדדים ולהבין במה אנו מאמינים ולמה. אנחנו נראה בחיים שלנו ובעולם בכלל, הרבה יותר התעקשות על דעות, על תפיסות עולם ודרכי חיים מצד קבוצות שונות עם תפיסות מנוגדות, וניתן לומר שהמעבר הזה של שבתאי בקשת (עד 2018) יהיה זמן שבו העולם, המערכות השולטות, יחליטו על האמת שלפיה הן מתנהלות. אם יהיו מאבקים בעולם בזמן הזה, הם יהיו יותר על אידיאולוגיה מאשר על שטח או משאבים.

באותו היום גם מרקורי נכנס לנסיגה (עד ה-13 לאוקטובר) במולות לאורנוס שבנסיגה בעצמו (ואורנוס נחשב לאוקטבה הגבוהה של מרקורי). זה אומר שאפילו יותר מבנסיגת מרקורי רגילה, נחווה לא מעט קצרים בתקשורת, וזה כולל קצרים בטכנולוגיות מידע כמו אינטרנט וסמארטפונים אבל גם בתחום הבין אישי – זוגי, בעוד מרקורי חורש בנסיגתו את מזל מאזניים. הנסיגה הפעם תשפיע בעיקר על בני מזל מאזניים, טלה, גדי וסרטן.

בסוף החודש (28 בחמש וחצי בבוקר) נחווה ליקוי ירח מלא. מהערב שלפני חשוב לא להיכנס לויכוחים וחיכוכים ולהיזהר ממריבות שיכולות להתדרדר ולצאת מכדי שליטה. מי שיקום מוקדם יוכל לראות את ירח הדם בשמיים.

 

 

ימים רגישים במיוחד לשים אליהם לב:

1 בספטמבר – יכולים להיות חסרי סבלנות מהרגיל

7 בספטמבר – הרגישות שלנו גואה וכל דבר יכול להקפיץ אותנו.

10 בספטמבר – לשים לב מה אתם אומרים ולא להוציא דברים מפרופורציות!

13 בספטמבר – לא להיבהל אם היום קצת משובש ודברים לא פועלים כרגיל.

19 בספטמבר – לא להיות קשים מידי עם עצמכם או עם הסביבה.

22 בספטמבר – יכולים להיות מצוברחים ורגשיים, לא להיכנס לפינות שסתם יעציבו אתכם יותר.

28-27 בספטמבר – להתרכז בטוב שיש בחייכם ולרפא את הכאבים הפנימיים לא להתפלש בהם.

 

בסך הכל החודש הזה קורה לנו לאמץ דרכי תקשורת טובים ונעלים יותר. להיות סבלניים ורגישים לזולת גם כשזה לא נוח לנו. זה לא תמיד יהיה קל אבל זה בטוח יהיה מעניין. המון בהצלחה, חודש ושנה חדשה מצוינת לכולנו אמן!

 

 

תמונה

2 תגובות (+הוסף את שלך?)

 1. רבקה טומן כהן
  ספט 02, 2015 @ 12:21:31

  יפה וחכם כתבת, גאה בך. וזה בדיוק מה שאני מרגישה בימים אלה, אני וכמה מחברותיי הרגישות חוות דברים דומים והם בפירוש קשורים בתקשורת עם הזולת, ואלי גם עם עתמנו לא?

  הגב

 2. רבקה טומן כהן
  ספט 02, 2015 @ 12:23:19

  ואולי גם עם עצמנו.

  הגב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

הצטרפו אל 3,396 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: