באש, חיל ורעדה – תחזית אסטרולוגית מלאה לחודש מרץ 2017

%d7%9e%d7%a8%d7%a5-2017

שלום לכולם!

אנחנו מתחילים את החודש הזה עם המון אנרגיה, המון תנופה קדימה מצד אחד, ולא מעט פסיביות ואסקפיזם (שלא לומר קורבנות או מוכות גורל) מצד שני. שתי השפעות מנוגדות לחלוטין שיכולות ליצור פעמים שאנו באמת עובדים קשה, ואז מתפרקים מותשים לתוך העולם הפרטי שלנו ומשתבללים כדי לנוח. המטרה היא דווקא לעשות פחות דברים, אבל עם יותר סבלנות והתמדה. לא להיענות לקיצוניות, אלא להתרומם מעליהן. (באסטרולוגית: מאדים, אורנוס ואריס בצמידות בטלה מול יופיטר במאזניים. השמש בצמידות לנפטון).

בכלל, כל החודש יש אנרגיות מאוד אינטנסיביות בשמיים. אנחנו יכולים לחוות גם ציבורית וגם אישית טלטלות. טלטלות שיורידו לנו אסימונים ויאתגרו אותנו. זהו זמן מאוד התפתחותי, מאוד וולקני באופי שלו. זמן קצת מסוכן באספקט הזה כי דברים עצמתיים וקיצוניים יכולים לקרות, בתרבות האנושית, בפוליטיקה הפנים והחוץ פרלמנטרית, היחס שלנו אל הטבע ושל הטבע אלינו. זמן של רעידות אדמה, במובן המטאפורי, אך גם הפיזי. ומאחורי כל הפעולות האלו ו'רעידות האדמה' האלו יש מידע מוסתר, יש משהו שמבעבע מתחת לפני השטח וחייב להתגלות. ההיחשפות לאמת מביאה אותנו להבין את הפילוסופיה או התפיסה שאנו צריכים לאמץ טוב יותר. דברים הופכים נחרצים יותר וזה יכול להוביל למשברים, שיובילו בעתם להרחבת אופקים והחכמה. חלק רחב מכל האנרגיה הזו זה מאבק אידיאולוגי, על דרכי מחיה שונות ותרבות אחרת. כפי שציינתי, גם אסונות טבע יכולים להתגבר בעת הזו. הייתי מציע להיות מאוד רגועים וזהירים החודש (באסטרולוגית: ב- 10 למרץ, המולות בין אורנוס לצדק תהיה מדויקת, והם שניהם עומדים במרובע לפלוטו ויוצרים טי סקוור, ב-30 למרץ המרובע בין פלוטו ליופיטר יהיה מדויק).

big_wave-wallpaper-1920x1200.jpg

החל מתחילת החודש, כל נושאים שקשורים להכנסה, להרמוניה, יופי, אסתטיקה וסיפוק בחיים שלנו, לאהבה ולמערכות יחסים, נתון לשינוי. בזמנים האלו הרבה מהישן בתחומים אלו יכול להשתנות ולהעלם, בין אם הוא היה טוב ומיטיב עבורנו או ההפך מכך. החודש וחצי הקרובים באים לספק לנו נקודת מבט שונה בנושאים האלו. להבין מה באמת חשוב לנו ומה באמת לא. זאת ע"י שינוי בתחומים אלו שמביא להקלה או לצער. כי דרך הרגש אנו מסיקים מסקנות.

אנו הרי מדברים על נסיגתה של וונוס, כוכב מערכות היחסים, האהבה וההכנסה, המשאבים והנכסים שלנו. לכן, בתחומים אלו, כדאי להיות זהירים ושקולים בהתנהלותנו יותר מתמיד. ועם זאת, זה 'ה' זמן לשינוי. זו העת שבה דברים משתנים ממליא, אז מדוע לא לרכב על הגל הזה ולנצל אותו כדי לשנות את שאנו יודעים שיש לשנות בתחומים אלו? אני זוכר, כי בפעם הקודמת שוונוס היתה בנסיגה הגינה היפיפייה שהיתה מחוץ לביתי שינתה את פניה באופן עצוב ומייאש כתוצאה מתהליך שיפוצים שהחל בהחרבת הישן. לקח זמן רב לבנות אותה מחדש לפנינת הטבע הרעננה שהיתה קודם לכן והאמת, היא מעולם לא שבה למה שהיתה אלא הפכה למשהו אחר וחדש. לא טוב יותר או פחות, אלא שונה. תהליך הבניה המחודשת הצריך מחשבה, מאמץ וכמובן זמן. באופן דומה, אנו בחיינו האישיים והקולקטיביים יכולים להגיע אל מצבים בהם, בין אם אנו גרמנו להם או לא, משהו משתנה בתחומים האלו ואנו עומדים אל מול מצב חדש. מצב שמייצר קודם כל תחושה, הרגשה שמובילה לרצונות. אנו מבינים טוב יותר מה גורם לנו סיפוק ותחושה הרמונית בחיינו ועל מה חשוב לשמור כדי שתחושה זו תתחזק. כך לדוגמה, בעת נסיגת וונוס יותר מערכות יחסים משתנות, רווקים מוצאים אהבה וזוגות נפרדים או פשוט משתנים וגדלים להיות משהו חדש. באותה מידה, יכול להגיע שינוי בהכנסות שלנו או בדרך בה אנו מתפרנסים, או בנכסים ובמשאבים שעומדים לרשותנו בין אם אלו הרכב והבית באופן הכי אישי או כדור הארץ, היופי וההרמוניה הטבעית, באופן גלובאלי. אני, לא אוהב את וונוס בנסיגה, אבל מי אוהב לצאת מאזור הנוחות שלו? אולם חשוב שנזכור כי עצם היציאה, מביאה להתפתחות. ואנו כולנו כאן, אחרי הכל, כדי להתפתח.

אם לא נתנהל נכון בתקופה הזו, ב-15 באפריל כאשר תצא וונוס מנסיגה, יש מצב שנצטער על כך. שנחוש שעשינו את אותה טעות שוב, שהקרמה שלנו פוגשת בנו ואותה מחזוריות מוכרת בחיינו דופקת על דלתנו שנית. מדוע? כדי שנלמד כבר. מן הצד השני, אם נתנהל כשורה, נוכל לזכות עוד חודש וחצי בסמכות גבוהה וחוכמה עמוקה יותר בנושאים אלו מאשר היתה לנו קודם. בזווית ראיה והבנה רחבה יותר (באסטרולוגית: וונוס נכנסת לנסיגה ב-4 במרץ ותהיה בתנועה אחורנית עד ה-15 באפריל, אז תצמד לכירון במרובע לשבתאי).

בנושא זה, ה- 24-26 למרץ הם ימים חשובים מאוד כי וונוס תשכון בלב השמש (בקסימי). זה הזמן לתכנן איך היינו רוצים שדברים יראו בחיינו בתחומים אלו וממש להגשים אותם עד לפרטים מדויקים בראשנו. זה גם זמן שחשוב שנזכיר לעצמנו ליהנות בו. נזכיר לעצמנו את הטוב, את ההרמוני והנוח. ונוקיר אותו.

%d7%9e%d7%a1%d7%9c%d7%95%d7%9c%d7%9d-%d7%a9%d7%9c-%d7%90%d7%a8%d7%a5-%d7%95%d7%95%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%a1-%d7%a1%d7%91%d7%99%d7%91-%d7%94%d7%a9%d7%9e%d7%a9

מי שמגיע לעזרתנו החודש הוא דווקא השחקן הלא אופייני בסט השמיימי שלנו: מאדים. כוכב האנרגיות הזכריות, הצ'קרות התחתונות, הגוף הבהמי שלנו והיוזמה והכוח, עובר לשור ב-9 למרץ. אם תשאלו אותו, הוא לא אוהב להיות שם. הכוח הטבעי שלו להתפרץ קדימה נבלם בשור והופך למשהו מקורקע הרבה יותר וארוך טווח. וזה, לא רע בכלל עבורנו במצב הקיים. גם ככה יש הרבה אש (וקרדינליות) בשמיים ומרס המרוסן והאיטי הזה דווקא יכול לעשות טוב לכולנו. הוא יכול לגרום לכל מקום העשייה והפעולה שלנו בחיים להיות הרבה יותר מיושב, קונסיסטנטי ושליו… אבל גם עקשן יותר.

אולי הנקודה החשובה ביותר החודש היא הירח המלא ב-12 למרץ ב-22 מעלות של מזל בתולה. הירח יעמוד מול השמש (כתמיד בירח מלא), הנצמדת אל כירון, וכולם במרובע לשבתאי. זהו זמן לדין וחשבון. זהו זמן להשתפר ולהתמקצע ולהיות קפדניים יותר, קודם כל עם עצמנו, בבחירה היום יומית, הרגעית שלנו, בחיים בריאים יותר עבורנו, עבור הסובבים אותנו, עבור העולם כולו. להבין, שגם אנו, נדרשים לתת פה שירות. שכדי לזכות ביציבות ובסמכות אותה אנו מבקשים ולהצליח להתמודד עם הכאב בחיינו בצורה טובה יותר עלינו באופן אישי, להתבגר.

מרקורי, כוכב התקשורת, המחשבות והניווט עובר לטלה ב-13 למרץ ומביא עמו שוב את האש שגם ככה לא היתה חסרה. את ההתלהבות והלהט בשיחות בינינו, בתקשורת שלנו עם הסביבה. עם אותה תחושת הזדהות ותשוקה גדולה יכולה לצמוח בנו יצירתיות גדולה. אך אם לא נזהר, גם חיפזון, גם כעס וגם הליכה עיוורת למטרה, רק לשם הרצון שלנו לצאת חוצץ.

085_Mediagalerie_Historischer-Motorsport-motorrad-sw-5.jpg

קחו את ה-14-15 למרץ כימים לחשבון נפש, להעמקה פנימה. לתובנה גדולה יותר של מי אתם, של הכאבים שמתחבאים בכל לב ואנו,  משתוקקים לרפאם ולהפטר מהם. הנה הסיכוי שלנו. כירון, הפצוע המרפא, יהיה בלב השמש (בקסימי). בעת העתיקה האמינו שכשכוכב נמצא בלב השמש הוא מקבל מאורה ומכוחה. ולכן, זה יכול להיות זמן אדיר של ריפוי אך גם זמן של נגיעה בכאבים המוכרים, רק הפעם כדי להביא להם צרי.

השמש תכנס לטלה ב-20 למרץ. תביא עמה עוד נחרצות, התלהבות, תשוקה ויצירתיות אך גם כעסים, מאבקים וחיפזון. עוד אש בשמים. המון אש. אש טובה להתרחבות, ליצירתיות. אך גם גורמת להזדהות מוגזמת עם הדברים שמביאה לתנועה לא יציבה קדימה. האש נעה מהר אך ברגע שכילתה את מזונה היא שוככת. ולכן זהו זמן נהדר להתחבר אל הזהות שלנו, אל האותנטיות האישית שלנו אבל כל הזמן לווסת ולקרקע את עצמנו. טוב נעשה אם ניקח את התהליכים שאנו מוצאים את עצמנו בהם בזמן זה כריצת מרתון ולא ספרינט ל-100 מטר. תכננו קדימה. היו מציאותיים ורציונליים.

ב-27 למרץ נחווה ירח חדש ב-7 מעלות של מזל טלה. הירח והשמש יהיו בצמידות (כתמיד בירח חדש) וקרובים מאוד אל וונוס. הירח החדש הזה הוא זמן להתחלת תהליכים חדשים, דרך חדשה, פרק חדש. להתחבר לעצמנו ולהבין טוב יותר מי אנחנו ומהי זהותנו האינדיווידואלית. כדאי לנו לשים לב טוב למה יש בנו ובקרבתנו בימים לפני הירח המלא כי אנרגיות אלו ילוו אותנו ב- 29.5 הימים הקרובים.

ב-31 למרץ מרקורי יכנס לשור ויביא אנחת הקלה ובתקווה, גם סוג של צופר הרגעה לכל האנרגיות המשוגעות האלו של החודש הזה. הוא יאזן ויביא ליציבות ושליטה גבוהה יותר על סביבתנו.

אין לנו הרבה מה לעשות בנוגע לאיך שהשמיים נראים, אבל יש לנו המון מה לעשות עם זה. כאן, על פני האדמה, כאן, כאשר אנו משלמים בנשימותינו אחת אחת כל פעם, עד שגם אנו נמוג חזרה אל תוך היקום. מה יישאר אחרינו כשנלך? מה יאמרו עלינו ועל מעשנו כאן? ויותר מכך: האם אנו, כשנביט לאחור, נהיה גאים ומרוצים מעצמנו? אלו שאלות טובות תמיד. אך במיוחד החודש.

the-end-the-beatles

המנטרה שיכולה לסייע לחודש זה: "אחזק החודש את יכולות האובייקטיביות שלי, את שיקול הדעת והפרקטיות שבי. שכן רצוני להביא להתמדה. אהיה אחראי/ת למעשיי ואפעל כדי לקדם שלום, הרמוניה, פריחה ושגשוג בתוכי ובעולם. וכתוצאה מזה, אכיר בערכי ואכיר את עצמי טוב יותר מבעבר ואצא לדרך חדשה".  

הנה ימים שהירח בקשר עם מרס ופלוטו בהם יש לשים יותר לב להיות הגיוניים ולא לתת לסערת הרגשות לשלוט בנו כדי למנוע ריבים, דרמה וכעסים מיותרים:

1, 7, 8, 15, 21, 22, 23, 28, 29 30 וה-31 לחודש.

ימים שיש קשר בין שבתאי לירח, זמן להיות יותר חמים, אוהבים ותומכים כלפי עצמנו ואחרים:

6, 12, 19, 20 וה-27 לחודש.

שימו לב שהימים בהם כדאי שנהיה חמים ומקבלים יותר (כתגובה לשבתאי) קודמים הרבה פעמים לימים שיכולים לעורר כעסים ודרמה (כתוצאה של מרס ופלוטו). התנהלות טובה יותר באחד, תוביל להתמודדות טובה יותר באחר.

חודש מוצלח לכולנו ותודה על הקריאה,

 

באהבה,

 

בועז פיילר

eeee

 

מודעות פרסומת

2 תגובות (+הוסף את שלך?)

 1. efrat10
  מרץ 04, 2017 @ 02:09:29

  תודה רבה. אחד המאמרים החודשיים הכי עמוקים שכתבת לדעתי.למרות שאני נעזרת באופו קבוע בטיפים שלך, ומילותיך מהדהדות בתוכי יום יום. החלשתי שאציץ במאמר זה שלך יום יום ואף אמליץ לאהוביי. זה מחזק,מאזן…
  שוב תודה,
  אפרת.

  להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

הצטרפו אל 469 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: