רגשות חמים – תחזית אסטרולוגית מלאה לחודש יוני 2017

שלום כולם,

ב-2 ליוני הצמידות בין וונוס לאורנוס תהיה מדויקת. מדובר בשיא של תהליך שהחל לפני שבועיים של התחדשות ושינוי בתחום היחסים וההכנסה. או יותר נכון, הסיפוק שאנו שואפים אליו משני אלו. זהו זמן שאנו יכולים לרצות להתקדם קדימה ולמרוד בקיים. שינוי ושדרוג הם דברים מצוינים, אך יש לשים לב לא לזלזל במה שיש לי ולא לזרוק את התינוק עם המים. כמו כן, בערב הירח יהיה במולות לכירון, בטי סקוור עם שבתאי ומרס. זמן רגיש במיוחד, לשים לב לשחרר ולקבל אהבה וקבלה (עצמית ואחרת) ולא להיסחף למקומות רגשיים פגועים או פוגעים.

ב-3 ליוני השמש תהיה צמודה לסרס, במשולש ליופיטר ובמרובע לנפטון. מדובר בשיאו של תהליך שהחל לפני שבוע וחצי שעושה את כולנו לרגישים יותר, לקצת מעופפים ותלושים מהמציאות, אבל הרבה יותר נדיבים, נחמדים ואופטימיים. בסך הכל זה זמן מצוין לפנטזיה, לדמיון, ליצירה, לרוחניות להתרחבות בעשייה וביצירה ופשוט לסתם קצת כיף. בעניינים ארציים ועסקיים יש יותר לשים לב להיות מציאותיים הן בקביעת המטרות להגשמה והן בתכנון הדרך להשגתן ולא לשגות באופטימיות יתר או לתת יותר מידי ולהיוותר ריקים. בערב, צמידות בין הירח לצדק מביאה איתה זמן מצוין לשמחה, ללימוד של חומר חדש או העברת ידע, להרחבת אופקים ושמחת חיים, לפעילות בחברה עם אנשים נוספים, ובכלל לחגיגת החיים עצמם.

הירח יעמוד במרובע לפלוטו ב-4 ליוני, מה שייצור באוויר החל מהצהרים תחושה פחות נוחה, עם אפשרות לחוסר שקט פנימי וחוסר שביעות רצון כל שהוא. חשוב להישמר מהסכנה להתדרדר לתוך דרמה לא נחוצה, זעם או כוחניות. בצד החיובי זוהי עת שיכולה לקדם שינויים רגשיים עמוקים שהיוו אתגר בפנינו עד כה. הרגשות, מוגברים עוד יותר ב-4 ביוני עקב כניסתו של מרס לסרטן (עד ה-20 ליולי). מרס לא אוהב להיות בסרטן. מרס הוא כוכב רגשי גם ככה, בהיכנסו למזל סרטן הרגשי גם כן, הפגיע והמשתבלל בביתו, מרס פשוט יכול להשתגע. מרס הרי מאוד היה רוצה עצמאות, השגיות, פעולה קדימה ואילו הסרטן צריך זמן, צריך מוכרות ואינטימיות בשביל לפעול. לכן נוצר בו מצב שבו עולם הפעולה והיוזמה שלנו הופך להיות רגיש ורגשי. אנו נטיב לפעול בעולמות בהם אנו מרגישים בטוחים ושייכים (בין אם בעבודה או בבית) ונפעל טוב פחות במצבים חדשים שמעוררים תחושת בנו זרות.

אנו הופכים ביישנים יותר יותר כלפי הסביבה הזרה והעולם הגדול וההתקדמות שלנו קדימה מואטת. נדרש לעשות לא מעט עיכול רגשי כדי לפעול ולזוז קדימה. תנו לעצמכם את הזמן הדרוש ואמצו קצב נוח יותר. עם זאת, אל תתנו להשפעה להשאירכם בד' אמות וצאו לאוויר העולם מתי שהוא.

יש לזכור שכל הצרכים הרגשיים, הרצונות והמאווים מאוד חזקים כאשר מרס בסרטן. זה יכול לייצר בנו או מסביבנו התנהגות רגשנית ומלו דרמטית מידי, ואפילו אינפנטילית סטייל "אבל למה אני לא יכול לקבל את זה עכשיו, אני כל כך רוצה את זה, אני ממש צריך את זה"! וזה יכול לעורר כעסים ומאבקים. יהיה טוב לכולנו אם ניקח את ההשפעה הזו לצדדים החיוביים שלה שמדברים על שמירה על הבית והמשפחה, הגנה על השבט ועל המורשת, על העבר ופעולה נמרצת כדי שמה שאנו זוכרים מפעם לא יישאר זיכרון נוסטלגי בלבד.

ב-5 ביוני הירח יעמוד מול וונוס ואורנוס ועלינו להיות רכים וקשובים במיוחד בנושאי מערכות יחסים וכספים. להיות סבלניים עם עצמנו ועם אחרים ולשנות ולתקן את שיש לשנות ולתקן בנושאים אלו מבלי ליצור ניתוקים ומרידות.

 

Paul_Chabas_September_Morn_The_Metropolitan_Museum_of_Art

Paul Chabas, September Morn

 

ב-6 ליוני הכל הופך לחושני הרבה יותר, שלא לומר סקסי, עם כניסתה של וונוס למזל שור (עד ה-4 ביולי). אותה וונוס מרגישה נהדר בשור, אחד משני המזלות בהם היא שולטת. היא עצמתית ומסוגלת להעניק את טובה לעולם. מה גם שהיא נכנסת לשור במשולש לראש הדרקון, מה שמוסיף עוצמה לכניסתה לשור הפעם. וונוס בשור יודעת ליהנות. היא גם לא ממהרת לשום מקום. היא הגיעה לפה לחגוג את החיים ולייצר לעצמה תענוגות, נוחות, שיכרון חושים. רמת הסיפוק שלנו מהחיים בכלל ומנושאי היחסים וההכנסה בפרט יכולים להעמיק בתקופה זו, להפוך ליציבים ומתגמלים יותר. אנחנו יכולים גם להוציא יותר כסף ומשאבים על עינוג החושים ויש לשים לב לא להעלות במשקל יתר על המידה עקב אכילת הרבה אוכל טעים ועשיר מידי. אנחנו יכולים ליהנות יותר בתוך קשרים, ולהעמיק קשרים קיימים ואנחנו יכולים גם ללמוד איך לספק את עצמנו לבד בצורה עמוקה, יציבה, בצורה שתקנה לנו ביטחון עצמי, ערך ושלוות נפש.  כניסתה של וונוס לשור עם חג השבועות אינה מקרית. אסיפת כל טוב הארץ, השפע החומרי הניתן לנו בדיוק לפני שיאו של הקיץ הוא התיאור הנכון ביותר לכניסתה של אלת האהבה לביתה בטבע.

את מגמת כניסת כוכבים למזלות בהם הם שולטים ממשיך מרקורי שנכנס לתאומים ב-7 ביוני (עד ה-21 ביוני). מרקורי, כוכב האינטליגנציה, התקשורת והמידע, עצמתי מאוד בתאומים ומביא עמו הגברה של המהירות המחשבתית, העברת וקליטת המידע מהסביבה והתזזיתיות הכללית. הכל יכול לעניין אותנו ומה שלא מעניין אותנו לא חשוב. דברים משעממים אותנו מהר ואנו קופצים כמו דבורה מפרח אחד לשני. באופן כללי מאוד, זהו זמן מצוין לקליטת מידע חדש, לימודים, חתימות על חוזים והסכמים וכתיבה או תכנון פרויקטים. לא פעם אלו תקופות שמידע חדש עולה על השולחן, מידע שמשנה את ההבנה שלנו או את ההתנהלות שלנו בסביבה, את הניווט שלנו קדימה. אותו מרקורי, מתחיל לבנות זוויות הן עם נפטון (מרובע) והן עם צדק (משולש) שתגיע לשיאה ב-14 ליוני, מה שיכול ליצור מצבים של הרחבת אופקים, אבל גם לא מעט אשליה, פנטזיה וערפל. אופטימיות יתר, דיבור רב, גבוה וללא ביסוס. ולכן, כדאי שנשמור על המחשבות שלנו והמילים שלנו מקורקעות ומציאותיות.

החל מה-7 ועד ה-9, עת שבה ירח מלא ב-18 מעלות קשת יחגוג בשמיים, אנו בעלייה אנרגטית. יש זרמים באוויר. הירח המלא בקשת יעמוד בצמוד לשבתאי מול סרס במרובע לנפטון. נושאים של עבודה וקריירה יכולים להיות מודגשים, ציפיות, חרדות, שיפוט וביקורת. כמה אני נותן מול כמה אני מקבל ואם אני הופך לאדם לא רק חופשי יותר אלא שפועל בהלימה עם אמונותיו ומצפונו?

summer-on-the-beach-paul-fischer

Summer On The Beach by Paul Fischer

ב-10 ליוני הירח יהיה בגדי ויעמוד מול מרס בערב. יש לשים לב לא להיכנס לעימותים עם גורמי סמכות, הורים, בוסים ובכלל, לא להיות שיפוטיים בתור כאלו בעצמנו. החל מה-10 אנו נחוש יותר ויותר את המולות בין השמש לשבתאי, שתהיה מדויקת ב-15 ליוני. המולות מביאה איתה עת של מבחן, לזהות וליצירה האישית שלנו בעולם. כיוון שהיצירה האישית הגדולה ביותר שלנו פעמים רבות היא ילדינו, גם נושאים של הורים וילדים יכולים לעלות על הפרק ויש לשים לב במיוחד לילדים ולהורים בימים אלו, להיזהר יותר ולהיות אדיבים ואמפתיים יותר.

ב-11 ליוני הירח בגדי יהיה צמוד לפלוטו במרובע לצדק. יש לשים לב לא להיות אובססיביים, לא להנעל על רעיונות, לא להיות דרמטיים מידי ולא לעשות דברים גדול מידי. לנסות לחשוב גם על אחרים ולשים לב טוב טוב שאנחנו לא תקועים בתחת של עצמנו.

ה-16 ליוני הוא יום בו הירח נמצא בדגים, בצמידות לנפטון, שבאותו היום גם נכנס לרטרו (עד 23 בנובמבר) זהו יום שבו אנו יכולים לחוש תלושים, לא כאן ממש, מחוץ לזמן ולמרחב, וממש אסטרונאוטים. זה יום מצוין לטיולים בטבע, מדיטציות, אמנות, רוחניות וקשר עם המוזות או עולם הפנטזיה, פחות לעסקים ואחריות. הכניסה של נפטון לתנועה אחורית מבטאת זמן של שינוי ההסכם שלנו עם הנשגב, עם אלוהים, עם הטבע, עם היקום. הטבע יכול להתנהג באופן שונה, יותר אסונות טבע, יותר הפרעות, יותר מאורעות קיצוניים יכולים להתרחש, באופן כללי, האופן שבו אנו תופסים את העולם עצמו, את הציבור, את הטבע ואת היקום יכול לעבור שינוי בעת הזו. שינוי שנגרם הרבה פעמים עקב הגעה לתובנות לא נוחות שאנו חייבים להכיר בהן. אחת התופעות השליליות בנושא היא הכחשה, התעלמות, הפניית המבט לכיוון השני מתוך חוסר רצון להתמודד עם האמת, חוסר רצון להיכנע לתכתיבים חיצוניים שאין לי שליטה עליהם.

ב-17 הירח בדגים בצמידות לכירון, במרובע לשבתאי. זוהי עת רגישה מאוד שמצוינת לריפוי, לניקיון פנימי, לטהרה ולהוצאת דפוסים לא רצויים מהחיים. יש לשים לב לא להיות בקורתיים מידי, קרים מידי ולתת לעצמנו ולאחרים מספיק קרדיט, מספיק אהבה, להראות רגשות.

כמו כן, מרס מתחיל מרובע לצדק משולש לנפטון (בשיאו ב-25), אותו מרס, שכבר ככה סובל מרגישות יתר עקב היותו בסרטן, חווה עוד יותר "הפרעות אישיות" J. המרובע לצדק עושה אותנו לגרנדיוזיים יותר, לראוותניים ונהנתנים. המשולש לנפטון לעדינים, יצירתיים ורוחניים. כך שבמקרה הטוב, זוהי יכולה להיות עת מדהימה שבה העשייה שלנו והחלק הזכרי בתוכנו חווה לא מעט התרוממות רוח, יצירתיות ועדנה, אך במקרים מציאותיים יותר אנחנו יכולים להיות רגישים ורגשניים מידי ואגוצנטריים מידי, להסתכל על טובתנו האישית ורצונותינו מבלי להבין את האחר באופן אובייקטיבי.

ב-18 ליוני הירח בטלה יעמוד בערב ובלילה במרובע לפלוטו, עת לשים בה לב לא להיכנס לעימותים ומריבות.

02.-Pierre-et-Gilles_Mercure.jpg

Pierre et Gilles: Mercure

ב-20 ליוני הירח בצמידות לוונוס, השמש תכנס לסרטן ומרקורי יהיה בלב השמש (קסימי).

הירח בצמידות לוונוס מדבר על יום מצוין להנאות ועינוגים, לחושניות, לחגיגת החיים.

מרקורי ישהה בלב השמש, עד ה-22 ליוני. יומיים אלו, ובמיוחד ה-20 לחודש (מרקורי עובר כבר לסרטן ב-21), הם זמן מצוין לתכנון קדימה, לחתימה על הסכמים, לעשייה של דמיון מודרך לגבי איך היינו רוצים שעתידנו האישי יראה? לשימוש בכל כוחו של מרקורי בהיותו בלב השמש לסידור המחשבות שלנו לגבי העתיד הקרוב.

השמש בסרטן מביאה עמה עוד עודף מלודרמה ורגשנות אך גם צורך בחום, אינטימיות, טיפוח וקצב איטי מהרגיל. אנו הרבה יותר נוסטלגיים כאשר השמש בשור, ודברים קטנים יכולים לרגש אותנו, במיוחד כאלו המזכירים לנו זיכרונות מפעם.  כל היומיים האלו, השמש ומרקורי יהיו במרובע לכירון, זוהי עת שבה עלינו לשים לב במיוחד לא להיפגע או לפגוע באחרים במעשנו או מילותינו במקומות שהיו פצועים כבר קודם לכן.

מעברו של מרקורי לסרטן מביא את אותן תכונות סרטניות (רגשיות, נוסטלגיה, צורך באינטימיות, קצב מואט, צורך לעכל הכל רגשית לפני פעולה, טיפוח, הזנה, בטחון רגשי) גם למחשבות ולמילים שלנו ומוסיף לקלחת הרגשית בשמיים. אלו ימים מצוינים דווקא לבלות עם אנשים מוכרים, בסביבות לא מלחיצות, במקומות שאנו חשים שאין אנו צריכים להוכיח או לאתגר את עצמנו אלא שאנו פשוט אהובים ושייכים.

ה-23 ביוני ירח חדש ב-2 מעלות סרטן יפציע מאוחר בלילה בשמיים בצמידות לסרס במולות לשבתאי. הירח החדש הוא תמיד זמן חשוב לשמור על טהרה אנרגית, על איך שאנו מרגישים ומתנהגים לקרובים אלינו והירח החדש בסרטן עוד יותר כך. הירח מדבר על זמן להתחלה רגשית חדשה בתחומים הכי אינטימיים שלנו, הבית, המשפחה, ההורים וההורות, הנקביות בתוכנו וכל מה שמספק לנו בטחון רגשי בחיים. הצמידות לסרס יכולה להביא עמה רצון לתת יותר, להעניק מעצמנו למען הנושאים האלו, למען הבית, המורשת, המדינה, למען קדושת העבר. במולות לשבתאי יש משהו בלתי מתפשר, קר מידי, שעומד מהצד השני ובוחן בחיוך ציני את הילד הנאיבי שרק רוצה להישאר ברחם עוד טיפה. לכן, חשוב להיות סבלניים כלפי ביטויים של רגשות גם אם לדעתנו הם קצת רומנטיים או ילדותיים מידי, ומצד שני חשוב שכל הרגשות האלו ילוו באחריות, ויעמדו במבחן המציאות.

 

באותו הזמן, מרס מתחיל מולות לפלוטו (שתגיע לשיאה ב- 2 ליולי) ומרקורי מתחיל צמידות למרס (בשיאה ב-29 ליוני).  זהו זמן של מאבק כוחות ולכן יותר אלימות, התפרצויות, יצרים גואים ולא מעט תחושה שהעולם נגדי ואין מי שיתמוך בי. כמו כן הרעיונות והמילים שלנו הופכים ללהוטות יותר, נושפות אש, נושפות הזדהות אישית. זהו זמן שאנו יכולים לחוות הן בחיינו האישיים והן בחיינו הציבוריים מאבק. ממאבק רעיוני, מילולי ותרבותי ועד למאבק פיזי, קרי, מלחמה. בואו נקווה לאופציה הראשונה.

כשמרקורי צמוד למרס מערכת הבלמים והאיזונים שלנו לא עובדת כראוי. הכל הרבה יותר מידי נמהר ונחפז ויצרי ולכן  חישוב ושיקול דעת, אובייקטיביות וריחוק רגשי המסתמך על מחשבה הגיונית יכולים לסייע לנו מאוד לצלוח מצבים שאחרת היו נראים לנו גדולים מהחשיבות האמיתית שלהם בחיינו במרוצת הזמן. כדאי לנסות להימנע ממאבקי כוחות ולחפש דרכים חדשות לשתף פעולה.

ב-24 הירח בסרטן יעמוד בלילה מול פלוטו, שימו לב לא להיסחף לדרמות מיותרות.

bflarge.jpg

Daphna Arod: The Blue Shanty Forest

ב-28 ליוני הירח בבתולה יעמוד מול נפטון בערב. זה יכול להביא למצב שמערב פסיביות וחוסר מעש מחד והקפדה וביקורתיות מאידך. זה זמן מצוין לשחרר, את היום, את העבודה, לנשום ולהתחבר לנשימה, ליקום, לשלווה. לעשות מדיטציה. ועדיין צריך פה קצת איזון. אל תהיו ביקורתיים מידי, פרפקציוניסטיים מידי, ותדעו לשחרר מצד אחד, מצד שני אל תאבדו את עצמכם לתוך בועה ותשקעו לתוך פסיביות חלומית כבריחה מהמציאות המלחיצה. הקפידו לתקן ולעשות אבל אל תכעסו על עצמכם אם לא הכל מספיקים לעשות, לא הכל כפי שרצינו ואנחנו קצת מבולבלים או אסטרונאוטים. אנחנו בני אדם, ועל הקו הזה שבין עשייה לחוסר מעש אנו טווים את חיינו. מישהו אמר לי פעם שאנחנו חיים בעולם של DO DO DO

ואנשים לא מבינים שזה צריך להיות עולם DO BE DO.

ה-29  ביוני ערב רגיש, עם ירח בבתולה במולות לכירון במרובע לשבתאי. שוב זמן שטוב שנזכור להיות אדיבים ונחמדים מהרגיל לעצמנו ולאחרים סביבנו ולא שופטים קרי רוח.

חודש מוצלח לכולנו ותודה על הקריאה,

באהבה,

 

בועז פיילר

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

הצטרפו אל 474 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: