עם כל הלב, באומץ וענווה – תחזית אסטרולוגית מלאה לחודש יולי 2017

שלום כולם,

או מתחילים את החודש עם ירח צמוד יופיטר במאזניים (1 ביולי). יופי של זמן להנאות, לשמחת חיים, לדיונים מרחיבי אופקים ולמידה רוחנית, ובכלל לאווירה חיובית. עם זאת, נסיגת כירון, שתימשך עד ה-4 בדצמבר מתחילה גם היא. כירון, הלו הוא הפצוע המרפא של כיפת הכוכבים, נעצר ב-˚28 דגים, וישוב אחורה עד ˚24 דגים. כירון מסמל את המקום בו אנו חשים פצועים בעצמנו, אולי המקום בו תמיד חשנו פצועים או לפחות מזה זמן רב מאוד, המקום הכואב ומוחלש שלנו. יש בו בכאב הזה הכרה בחוסר היכולת שלנו, במגבלות שלנו כבני תמותה אנושיים, לא מושלמים. גם אם אין לנו אחריות או אשמה בגרימת הפצע, עצם היותו מוכיח לנו שאנו אינינו עוצמתיים או מתוקנים כפי שלפעמים היינו רוצים לחשוב שאנו. לכן, במקום הזה ישנה ענווה גדולה וחוכמה גדולה. בעצם ההכרה והעבודה עם הפצע יש יכולת להגעה לגאולה, לריפוי והשלמה עם האופי שלנו על כל חלקיו. כמו כל כוכב שהולך לאחור, התקופה של הרטרו מאפשרת לנו נקודת מבט מזווית שונה. במקרה הזה, על הפצע שלנו. זהו זמן, שיותר מהכל, קורא לנו להירפא. להיות אמיצים מספיק כדי להשיר מבט אל המקומות הכואבים בנו ולראותם מזווית חדשה, ללמוד אותם בדרך שטרם עשינו וכתוצאה מכך, לקבל תובנות שטרם הבנו בעבר. ושוב, כתוצאה מכך, להביא להגלדת הפצע והליכה קדימה, שחרור וניקוי הרעל מדמנו. לפעמים, במחיר של מוות מטאפורי או אמיתי של הנושא הזה בחיינו, גם אם לתקופה קצרה בלבד. מדובר פה על תקופה של ניקוי ופרידה מהרבה חומר, אנשים ונושאים לא נחוצים בחיינו. נושאים שאולי סיפקו נחמה ותמיכה בעבר, אבל עתה מונעים מאיתנו מלחיות חיים קרובם יותר לעצמנו ומהותנו האותנטית. לכן, יש בזמני הנסיגה, אפשרות לא רק להוציא מהחיים שלנו הרבה "זבל" אלא גם להגיע לכיול אישי, רגשי ורוחני גבוה יותר עם הייעוד שלנו. כדי לדעת אם הנסיגה תשפיע עליכם בדרך חזקה במיוחד יש לבדוק האם ישנם כוכבים במפת הלידה האישית סביב 28-24 מעלות דגים, בתולה, תאומים או קשת. כמו כן, ככל שחיינו עמוסים בדברים שאינם צריכים להיות שם עוד וסובבים סביב מטרות לא רלוונטיות, הנסיגה תהיה יותר מאתגרת עבורנו עקב השינוי שלוקח חלק. אם עשינו כבר את רוב העבודה, אזי הנסיגה תבוא בצורה חלקה ונעימה יותר ותהווה את הסטמפה (החותמת) האחרונה על התהליך שאנו כבר החלנו לבד.

ווסטה, האחראית על ליבוי האש הקדושה בחיינו, על הגינון המתמיד של החשוב לנו באמת, מתקרבת לראש הדרקון באריה ותעמוד עליו ב-6 ביולי. אלו ימים שאנו נקראים לדגל. נקראים להתערב ולקחת חלק, לשחק את תפקידנו על הבמה של חיינו. לעשות עם כל הלב את שחשוב לנו ואנו מאמינים בו. להאמין באור, באהבה, בתקווה שהמעשים שלנו יכולים לשנות. זה זמן להגביר את האור בעולם, ולכל אחת ואחד מאיתנו יש חלק בכך. זה לא הזמן לחשוש, לפחד, לדחות, להסיט את המבט. זה זמן להשבע מחדש אמונים לכל היקר והקדוש לנו בחיינו ולהתמסר לו.

chiron's staff 2

כמו כן, אנו מתחילים תהליך של הצמדות השמש למרס (בשיאה ב- 23 ביולי עם הירח החדש). צמידות כזו מחממת עניינים. הפעולות שלנו הופכות אמיצות יותר, אנו לוקחים יוזמה ועושים צעדים בשטח, מתקדמים קדימה בחיינו. במובנים חיוביים פחות אנו יכולים להיות נחפזים מהרגיל, עצבניים ואלימים מהרגיל ולפעול בצורה לא שקולה או מתוחכמת. מרס נהדר בלהזיז דברים, אבל הוא לא אסטרטג גדול. לכן חשוב לשנס מותניים ולהזיז את התחת, אבל לעשות זאת עם קצת ריחוק רגשי ומידה דומה של שיקול דעת. המעבר של מרס והשמש יחדיו ממזל סרטן למזל אריה, מביא לסיומם תהליכים רגשיים בתוכנו שהגיעו להבשלה ומסייע להם להיוולד לתוך המציאות שלנו. לכן זהו זמן מצוין לעשות צעדים מעשיים להולדה של פרויקטים יצירתיים בחיינו.

ה- 2 ביולי הוא רגיש יותר, הירח במאזניים יעמוד במרובע למרס בסרטן ופלוטו בגדי (המולות בין שניהם בשיאה ותימשך עד ה-4 ליולי). המולות, עליה דיברנו בחודש שעבר, יוצרת לא מעט תסכול שנובע מהמפגש של הרצונות הבוסריים והילדיים שלנו עם המציאות המורכבת על מרכיביה השונים. עמידתו של הירח במרובע אל שניהם מזינה אותה ויכולה להבליט אותה בחיינו. וגם אם לא, זהו יום שטוב אם נכין בתרמיל הדמיוני שלנו מנות כפולות של גמישות, הכלה, שמחת חיים ואדיבות לנגד העצבנות והדרמטיות המוגזמת שזוויות כאלו מעוררות.

682716eab475fce1adbadfe361564178

ב-4 ליולי וונוס תעבור למזל תאומים. כוכב האהבה, ההכנסה, הסיפוק ומערכות היחסים יקבל דגש אינטלקטואלי, כל הנושאים הוונוסיאנים פועלים מהר יותר. איך שאנחנו יוצרים קשרים עם אחרים, העניין שלנו בהן\ם, הדרכים להכניס כספים והסיפוקים שלנו. הכל זז מהר ומתחבר מהר אבל גם מתנתק מהר. ברגע שאין עניין, ברגע שאין אתגר אינטלקטואלי – זה הופך משעמם, פסה. עוברים הלאה. הצדדים החיוביים של הסיפור הזה הם שאנחנו יכולים להכניס לתוך איך שאנחנו מתפרנסים ואוהבים ומספקים את עצמנו קצת שכל. להתחיל לחשוב יותר בהגיון ובתכנון קדימה. הצדדים החיוביים פחות הם שאנו עלולים להתפזר על יותר מידי נושאים ואז לא באמת להתקדם לשום מקום, להתקשות להחליט ובאופן כללי להיות קצת רדודים ושטחיים ולעוף לאן שהרוח נושבת מבלי שיהיה לנו חוט שידרה אישי אמיתי שלא מושפע כל כך מהסביבה שלנו ומה שהיא חושבת עלינו ועל מה שאנו עושים. כל עוד אנו נזהרים מזה, אז אפשר להנות מזמן שמלא בסקרנות ולמדיה בתחום עליהם שלטת וונוס.

מרקורי נכנס לאריה ב-5 ביולי ומביא איתו לתוך הניווט קדימה, התקשורת והמחשבה האנושית הרבה יותר לב, אור ושמחת חיים. יש לא מעט עליזות באריה ואחד הדברים שהכי משמחים אותי החודש זה המעבר של לא מעט כוכבים מסרטן הרגשני לאריה העליז. אז מרקורי שאחראי על החשיבה והתקשורת יקבל גוון יותר זהוב, יותר שמשי. הצדדים החיוביים של זה זו קודם כל השמחה והוכרת התודה על מה שיש. יש גם אלמנט מאוד כנה של עשייה ותנועה קדימה, מתוך אהבה. מתוך הזדהות עם מה שאנו עושים. יש רצון לעשות לשם החיים ולשם לקיחת החלק, ותרומת החלק שלנו בחיים. יש משהו מאוד יצירתי באריה ואנו יכולים לנצל זאת. בצדדים החיוביים פחות אנו צריכים לזכור שלא כולם חושבים שמה שחשוב לנו הוא הדבר הכי חשוב בעולם. שהמסר שלנו לא מעניין את כולם. ושגם לנו יש עוד הרב עבודה על להוציא את עצמנו החוצה בצורה מהוקצעת מידי. הסכנה באריה, היא שנקבל יתר חשיבות ונחוש שאנו מיוחדים. מה זה מיוחדים, מלוכה. יש לזכור להיות ענווים. יוהרה, כבוד עצמי ואגואיזם הם המקומות בהם אנו עלולים לנפול.

זאת ועוד: השמש בסרטן מתחילה עם תחילת החודש מרובע לצדק במאזניים שיהיה בשיאו ב-6 ליולי. המרובע מדבר על הצורך להשאר ענווים וצנועים ועל הסכמה מלעשות דברים גדול מידי ובאופן רהוותני מידי. תמיד שמופיע מרובע כזה יש צורך מיוחד לשמור על טאקט ועל דיסקרטיות שכן הרצון להרשים ולהתפאר ויותר מהכל להגזים, הוא חזק.

7 ביולי ירח צמוד שבתאי בקשת ולכן חשוב לשמור על ראש פתוח, לא להיות נחרצים מידי. לזכור שאנחנו לא יודעים הכל. להיות יותר מפרגנים למי שחושב אחרת מאיתנו ויותר גמישים.

John Singer Sargent pagan gods.jpg

John Singer Sargent pagan gods

החל מה-7 ליולי אנו מתחילים לחוש את המרובע בין מרס לאורנוס, שיהיה בשיאו ב-17 לחודש. המרובע מביא איתו זמן שבוא אנו יכולים להיות קצרים מהרגיל, חסרי סבלנות ויהירים. יש להזהר במיוחד בכבישים, בזמן עבודות בבית ועת ספורט שכן הנטייה לתאונות עקב הפרזה במהירות גוברת. כאן טמונה גם ההשפעה החיובית וגם השלילית של המרובע הזה – הוא דוחף אותנו קדימה ואין לנו סבלנות להתעכב על הדברים הקטנים. מצד אחד תנועה קדימה היא תמיד מבורכת אולם מצד שני כדאי שהיא תהיה מבוקרת ולא חסרת שליטה כמו עגלה ללא ברקסים במורד ההר.

וונוס תתחיל מרובע לנפטון שגם כן יהיה בשיאו ב-17 ליולי. המרובע הזה דווקא מביא איתו זמנים של אשליה וערפול בתוך מערכות היחסים או בדרך בה אנו מכניסים כסף לחיינו ובכלל באופן שאנו מספקים את עצמנו. אנו יכולים להפוך לבטוחים פחות בקשר לצדקת דרכנו בנושאים אלו, קצת לאבד כיוון ולהיות נאיביים מהרגיל. כדאי שבזמן זה נערב נוספים עליהם אנו סומכים בהחלטות חשובות בנושאים הוונוסיאנים ונבקש את עצותיהם הכנות, כמו כן, יש להיות ריאליסטיים מהרגיל ולא לייפות דברים או לעשות לאנשים או פרויקטים בחיינו אידיאליזציה. עם חלוף המרובע תחזור הראייה המפוקחת כמו גם הביטחון העצמי והכיוון. כדאי, באופן כללי, לצעוד בצורה איטית ועדינה יותר בנושאים אלו של אהבה וכספים גם עקב ההשפעה התאומית (וונוס בתאומים) שגם כך מגבירה את הקצב מאוד. קצב מהיר וערפל זה הרי מתכון בטוח לתאונה J

ה-8 ליולי הוא יום של בניית אנרגיה לקראת הירח המלא בגדי שיתרחש ב-9 ליולי. מדובר בירח מלא לא נחמד במיוחד, צמוד פלוטו ואל מול מרס. למרות שמדובר במזל גדי האחראי והקשיח, דווקא הרגשות והסערות בחיינו מאיימים להתגבר ביום זה. יש להכין את עצמנו רגשית ולומר לזכור 'להחליק' דברים ולא להתפס לעצב, כעס או להיות אובססיביים אם דברים לא ממש הולכים כפי שרצינו. באופן כללי, הירח הזה מדבר על צורך בהתבגרות ולקיחת אחריות, בבניין תהליך יעיל ויציב בתחומי העבודה והקריירה. כמו גם על צורך בוגר יותר ביחס שלנו לסמכויות. כל אלו נושאים שיכולים לשחק תפקיד בחיינו בימים אלו.

ב- 12 ביולי הירח בדלי יעמוד על זנב הדרקון – זהו יום שיכול להיות קצת חסר יציבות רגשית, כאשר אנו נעים בין רגשנות יתר לשכלתנות יתר, ובאופן כללי ההרגשה יכולה להיות קצת נירוטית. חשוב ביום זה לזכור לתת לדברים לגעת אבל לא להוציא משיווי משקל ופרופורציה. לא להתנתק רגשית ולעשות עבודה של התחברות לעצמי ולרצונות הלב שלי.

ב- 13 ביולי הירח בדגים צמוד לנפטון. לא לכעס אם אתם מרגישים קצת תלושים מהזמן והמרחב ואסטרונאוטים יותר מהרגיל. כדאי לעשות הכל לאט יותר ולקחת דברים באיזי. יום מצוין למדיטציה ושהייה בטבע או לפרויקטים אמנותיים אבל פחות לעבודה, יעילות ומעשיות.

ב- 14 הירח בדגים צמוד לכירון במרובע לשבתאי – יום רגיש במיוחד שיש לשים בו לב לא להיות ביקורתיים מידי, לא לרדת על עצמנו או על אחרים ולקחת בחשבון שאנו פגיעים מהרגיל. זה זמן מצוין ללמוד מטעויות עבר, לגעת בפצעים שלנו וללמוד איך לגדול מהם החוצה באהבה, רק באהבה, גם עצמית.

ה- 16 ליולי הירח בטלה יעמוד במרובע למרס שמש ופלוטו. זהו יום עצבני וקצת מסוכן. לשים לב בחוץ, בכבישים, בעבודה ועם אנשים אחרים לא להיכנס למאבקים ומריבות, בכלל, להוריד מעלי עצבים ואנרגיות שליליות באותו יום כאילו הם היו קליפת בצל. לדעת להבליג ולהתגמש. לזכור שאנו לא חייבים לקבל את כל מה שאנו רוצים בדיוק איך ומתי שאנו רוצים את זה.

Molloch by John Singer Sargent

Molloch by John Singer Sargent

ב- 20 ליולי הירח יעמוד בצמוד לוונוס בתאומים, אל מול שבתאי.  אלו ימים של מבחן והתפקחות במערכות היחסים שלנו ובדרך בה אנו מושכים כספים וסיפוק בחיינו שימשכו עד ה-25 לחודש, כאשר השיא הוא ב-24 ליולי. באופן כללי, הירח בצמידות לוונוס זה ממש עניין חיובי. אנחנו יכולים ליהנות מאוד, לספק את עצמנו ולחוות את החיים כעונג. אולם אותו שבתאי ממול שם לנו גבולות ומבקש מאיתנו להסתכל על הדברים בעין בוגרת ומפוקחת ולא מתיר לנו לאבד את עצמנו אל תוך ההנאה. באופן כללי, אנחנו יכולים לחוש שלמרות שממש בא לנו כרגע פשוט לשכוח מהכל וקצת ליהנות, מישהו או משהו בחיינו פשוט לא מאפשר לנו את זה וכל הזמן דורש מאיתנו להיות רציניים.

מרקורי יעמוד ב-20 וב-21 על ראש דרקון באריה. זהו זמן שהכוכב מחוזק וזו עת מצוינת להתחיל פרויקטים יצירתיים. זו עת טובה במיוחד לפרויקטים כתובים או כאלו המערבים מידע או מאמץ מחשבתי, אבל באופן כללי, לתכנון והתחלה בשטח של כל פרויקט שחשוב לנו בחיינו.

באותו היום יכנס מרס סוף סוף לאריה. מרס באריה הוא שמח ועליז יותר וירים לנו את המצברוח עוד יותר למעלה. הוא יהפוך אותנו לנהנתנים יותר, גאים יותר, יהירים יותר ובטוחים בעצמנו. זהו זמן חשוב להאמין בעצמנו ולקחת את הצד היצירתי שבנו חזק קדימה. לא בצורה יהירה וגאה מידי, לא אגואיסטית אלא על מלא לב ולמען משהו שהוא מעניין, משמח ובאופן כללי טוב לעוד אנשים מסביבי ולא רק לי. את הכבוד שלנו כדאי לרסן עם מרס באריה ולעמעם קצת את הווליום באופן כללי, ועם זאת, זהו זמן של אומץ לב ועשייה למען החשוב לנו מכל. אז נצלו את הזמן היטב.

ב-22 ליולי השמש תיכנס לאריה גם כן. מזל טוב לכל האריות! כבר דברנו מספיק על ההשפעות של אריה הפעם, קחו את מה שכתבתי קודם לגבי הרוח השמשית שהמזל הזה נושא עימו לטוב ולרע ואמצו אותן לכאן. כניסת השמש לאריה תגביר משמעותית את ההרגשה הקלילה והשמחה יותר ותוציא אותנו לחלוטין סוף סוף מההשפעה הסרטנית המעט מלנכולית ונוסטלגית בה היינו נתונים ביוני.

ב- 23 ליולי נחווה ירח חדש באריה, צמוד למרס. זכרו שיום לפני ויום אחרי כדאי לנו לשים לב לאנרגיות בתוכנו ומסביבנו ולוודא שהן כמה שיותר נעימות, נקיות וחיוביות. הירח הזה באריה, בצמוד למרס הוא מלא אנרגיה של התחלה, של לידה של זריעת זרעים. יש בו המון יצירתיות והוא נהדר לכל נושא אמנותי או נושאים של אהבה, יצרים וחושניות. כדאי שנשים לב כפי שכבר אמרתי כמה פעמים, לא להיות גאים או יהירים מידי ובמיוחד שאנו ורצונותינו לא רומסים מבלי לשים לב את צרכיהם ורצונותיהם של אחרים סביבנו. עם כל זאת, זה אנו הזמן לפחד, או לדחות דברים. זה הזמן לקפוץ למים ולעשות את מה שקודם לכן פחדו או חששנו ממנו, גם אם הוא לא הכי מושלם או בדיוק כפי שרצינו. יש חשיבות בעצם העשייה ובעצם הניסיון ליצירה.

ב- 25 ליולי הירח יעמוד בצמוד למרקורי ב-29 אריה ויהיה קרוב אליו גם עם מעברו לבתולה יום אחרי. כל זאת על הכוכב הרם ביותר בשמיים, הלא הוא רגולוס, לב האריה, כוכב המלכות. המעבר של מרקורי לבתולה מביא עימו יעילות וחוזק בלתי רגילים, יכול לסייע להתמקד בפרטים הקטנים ולנהל את הזמן והעבודה שלנו ביום יום באופן נכון ומקצועי יותר. זהו זמן של הצלחה בחוזים, בתכנון ובכל הקשור להפעלת שיקול הדעת שלנו. בתקשורת ובלימודים. היותו של הירח שם רק מעצים את המעבר עוד יותר ועצם היותם על כוכב רגולוס בכלל מקנה תחושה מיוחדת לכל הסיפור. בקיצור, ה-25 וה-26 הם ימים מצוינים לסגירת קצוות, לחתימה על דברים חדשים, להסכמים, לשיחות חשובות ובכלל, לעשות סדר בחיים בצורה מוצלחת. לפתור פלונטרים ולפשט ולייעל תהליכים ובתקווה, גם לקבל על כך את ההערכה המתאימה מהסביבה.

ב- 27 ליולי הירח בבתולה יעמוד במרובע לשבתאי. יום להיות בו פחות ביקורתיים, מכילים, חמים ומקבלים יותר גם את החולשות והטעויות שלנו וגם של השאר מסביבנו.

ב- 28 בלילה הירח יעמוד בצמוד ליופיטר במאזניים. עת להנאות, לשמחת חיים, להרחבת אופקים ותחושה של חופש. זמן מצוין להיות בו בחברת אנשים שאנו מעריכים ואוהבים.

the moon and time.jpg

ב- 31 לחודש וונוס תעבור לסרטן ותגרום לנושא ההכנסה, האהבה, הסיפוק ומערכות היחסים להפוך לרגשני יותר, רגיש, מלודרמתי, נוסטלגי ומאוד אישי. זהו זמן שבנושאים אלו קשה לנו יותר לצאת מאזור הנוחות שלנו, לשנות דברים ולהתחיל חדשים. יותר בא לנו להיות בסביבה בטוחה, ביתית ואינטימית שמספקת לנו תחושת שייכות. בא לנו להתפנק ולהיות ילדים בעצמנו ולא לקחת אחריות על מה שאנו מרגישים ו\או צריכים להשלים. באופן החיובי, אם מערכת היחסים שלנו או הדרך בה אנו מכניסים כסף לחיינו אינה אותנטית עבורנו – בזמן זה נחוש זאת כהוגן וניכנס לתהליך רגשי שבסיום הבשלתו נביא לשינוי בחיינו. יש המון כנות וחום רגשי בסרטן וכשוונוס בסרטן יש לנו יכולת ליהנות ולקבל סיפוק מטיפוח ודאגה לקרובים אלינו והאהובים עלינו. זה גם זמן שיכול לסמן עת יותר הרמונית ומספקת בין בני משפחה. הצדדים החיוביים פחות הם רגשנות היתר והילדיות. אבל אלו עם קצת ריסון ובגרות רגשית, שיקול דעת והגיון בריא, לא יהוו כזו צרה.

אני מודה לכם על הקריאה ומאחל חודש מוצלח לכולנו,

באהבה,

 

בועז פיילר

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

הצטרפו אל 474 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: